+420 554 619 474 po-pá 7:00-15:30

Náhradní plnění

VIKPAP GROUP (https://www.vikpap.cz/)

Nákupy zboží u naší společnosti si můžete započítat po dohodě do náhradního plnění.

Pro zaměstnavatele s více než 25 zaměstnanci platí povinnost zaměstnávat 4% podíl osob se zdravotním postižením. Zákon č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, zvláště pak § 81 stanovuje několik možností, jak tento podíl naplnit. Jedním z nich je odběr služeb a výrobků od subjektů s více než 50% podílem zaměstnaných osob se zdravotním postižením, tedy tzv. náhradní plnění. Dodavatelé i odběratelé jsou přitom v objemu fakturace regulováni z výše uvedeného zákona.

Pokud budou společnosti a instituce využívat náhradní plnění místo odvodu do státního rozpočtu, mohou pomoci vyřešit zaměstnávání osob se zdravotním postižením, a ještě ušetří vysoké částky na odvodech bez protihodnoty.

Vše probíhá stejně jako dosud, zboží dostáváte od nás s dodacím listem navýšené o 4 % celkové ceny jako poplatek za přefakturaci. Fakturu dostanete od firmy poskytující nám náhradní plnění se stejnými podmínkami, které máte u nás – splatnost, slevy apod. Pro objednání na náhradní plnění stačí, když napíšete v poznámce objednávky: "Objednávka na náhradní plnění.".

Pro bližší informace ohledně náhradního plnění nás kontaktujete a domluvíme se na finálních podmínkách.

Napište nám

Váš email:
Dotaz: